ד"ר מילגרם

מרפאה לחיות בית     

הרצל 19, נהריה.  טל. 04-9521666

אוקטובר 2012 - אקמול

יוסי הוא איש טוב ונחמד. יוסי לא ידע שאקמול מזיק לכלבים ולחתולים. הכלב של יוסי ננשך, נגרמו לו 3 חורים באיזור הצואר והעורף. היה ברור ליוסי שכלבו האהוב פומיקי סובל מכאבים - אז הוא נתן לו חצי כדור אקמול. פומיקי שוקל 1.5 ק"ג, הוא מין של תערובת פינצ'ר וצ'יאואוה. אם נשווה: אדם השוקל 70 ק"ג מקבל 500 מ"ג פראצטאמול = 7.14מ"ג לקילו.  מה פומיקי החמוד קיבל ? 250 מ"ג ל 1.5 ק"ג = 167 מ"ג לקילו. זאת אומרת - אם פומיקי הוא בן-אדם: הוא קיבל יותר מ 20 כד' אקמול בבת אחת. גם אם יוסי נתן לו רק רבע כד' אקמול - עדין פומיקי כאילו קיבל 10 כד' אקמול בבת אחת.

מה התופעה השלילית אותה עושה האקמול ? הוא לא מאפשר למח העצם ליצר סוגים שונים של כדוריות דם - אדומות או לבנות. מה קרה לפומיקי ?

פומיקי הגיע עם חום גבוה ומס' חורי נשיכה. לאחר מס' ימי טיפול ראינו שהפצעים הזיהומיים בגופו של פומיקי אינם מחלימים. הם נראו כרקמה מתה עם מוגלה, החום של פומיקי עלה וירד, הוא לא אכל, צואתו היתה שחורה. היה ברור שהמערכת החיסונית של פומיקי קרסה, דבר הדומה לחולה AIDS. טיפלנו עם מלוא ארסנל התרופות שבידינו.   אחרי כשבוע של טיפול אינטנסיווי שבו גם אילצנו את פומיקי לאכול בכח, שחררנו את פומיקי לביתו עקב העלויות הכבדות שבאחזקתו אצלנו. היינו מאוד פסימיים.    כזכור, יוסי הוא איש נחמד, אך מסתבר שהוא אוהב את כלבו בצורה יוצאת דופן.  הוא הגיע כמעט מדי יום למרפאה כדי לקבל עצה, וטיפל בכלבו למופת.  רק אחרי כ 22-23 יום התחלנו לראות סימנים ראשונים להחלמה בצורה של רקמה דלקתית. מאותו רגע ראינו את פומיקי רק הולך ומתאושש.  כעת חודש אחר הארוע, סוף-סוף רואים את האור בקצה המנהרה, פומיקי נשאר עמנו.