ד"ר מילגרם

מרפאה לחיות בית     

הרצל 19, נהריה.  טל. 04-9521666

אוקטובר 2015 - ציסטה ענקית בבטן
לקוחה שלנו אימצה גורת חתולים כבת חודש.  בערך כשהגיעה לגיל 3 חודשים נמצאה בחצר תשושה, שקטה, וניכר שמשהו לא טוב קרה לה.  בבדיקה לא נתגלה דבר ואחרי מתן נוזלים ואנטיביוטיקה שוחררה החתולה (אליס שמה) לביתה. בעת השחרור ביקשנו דיווחים תכופים למרפאה כדי שנוכל לעקוב אחריה.  ואכן, מיום ליום ולאט הגורה הלכה והשתפרה, חזרה לאכול ואף נתנה צרכים כשורה.
.   
כחודש לאחר הארוע נראה היה שבטנה של אליס התנפחה למימדים חריגים !!.  בעליה אף טענה שנראה לה שאינה מטילה צואה.   בצילום שעשינו נראה היה שאכן צואה תקועה בבטן בכל הכיוונים. 
הגורה העברה לטיפול בחוקן תחת הרדמה.   מה שהתברר הוא שאין לה צואה כלל, לפחות במעי הגס. אז מה זו הנפיחות העצומה בבטן ?   כמובן שהגורה עברה לניתוח באופן מידי. 
מה שנמצא הפתיע אותנו מאוד, גם מבחינת - "לא ציפינו לזה" וגם בנדירות שלו. מתברר שאת חלל הבטן תפסה ציסטה ענקית מלאה נוזלים.  הציסטה נפתחה וקירות רקמת החיבור המפותחת הוסרו.  אז גם נתבררה הסיבה לתאונה של אליס.  
נראה שהיא ננשכה בדופן הבטן משום שהיה שם קרע פנימי שבקושי החלים. הקרע נתפר, כל הנוזלים מהבטן סולקו, אליס עוקרה, נתפרה ושוחררה לביתה.

יומיים שלשה לאחר מכן החתולה חזרה לאיתנה. שנים רבות אני וטרינר. מעולם לא ראיתי ציסטה כזו בבטן, וכנראה לא אראה דבר שכזה שוב.
תמונת הבטן של אליס

צילום הבטן של אליס