ד"ר מילגרם

מרפאה לחיות בית     

הרצל 19, נהריה.  טל. 04-9521666

אקלמפסיה - קדחת חלב

מדי פעם אנו נקראים בדחיפות למרפאה כדי לטפל בכלבה שנראית לכאורה במצב קשה מאוד.  היא מתנשפת, שוכבת על צידה רועדת קשות או עדיין מסוגלת לעמוד (במצב ההתחלי של התופעה). חום גופה נושק ל 42 מעלות וכל המצב נראה די אבוד. בדר"כ נשאלת השאלה המתבקשת: היא המליטה לאחרונה ? והתשובה  תמיד כן !

אז מה קורה כאן ? מה הקשר ומדוע הכלבה מצויה במצב כל כך נואש ?
הסיבה נעוצה בהנקה.   כלבה/חתולה מפסידה כמויות עצומות של סידן (קלציום) בחלב, שתפקידו לבנות את עצמות הגורים. התופעה עלולה לקרות בין אם מדובר בגור אחד או 6 ויותר. אצל כל כלבה אובדן הסידן הוא הגורם לבעיה.  אובדן הסידן גורם לשיבוש חריף במערכת העצבים של הכלבה והתוצאות יראו כמו בסרטונים המצורפים.

כיצד נמנע את התופעה ? 
אנו ממליצים להזין את הכלבה עם כניסתה להריון במזון גורים.  מזון גורים מכיל יותר מכל דבר, כמו: סידן, חלבונים ואנרגיה. ככל שנספק לכלבה יותר קלציום הסיכוי שקדחת חלב תופיע, ירד
.
אפשר לספק קלציום באמצעות כדורים שאפשר לקנות בבית המרקחת או  בחנות חיות. כדאי להמנע מלספק סידן באמצעות גבינות או חלב משום שאלה יגרמו לכלבה לשלשל.
 באופן נדיר יש כלבות שגם אם נשתדל לספק מספיק קלציום, ירידת רמתו בדם הכלבה יקרה והיא תחלה במחלה. כלבות כאלה חייבים לעקר ולמנוע מהן הריון.


אחרי
רק חסרה סיגריה
לפני