ד"ר מילגרם

מרפאה לחיות בית     

הרצל 19, נהריה.  טל. 04-9521666

דצמבר 2012 - על חשיבותה של תקשורת


על חשיבותה של תקשורת

מפלדה היא כלבה בת 11, מעוקרת ומחוסנת. באמצע חודש דצמבר פנה אלי בעליה בטענה כי בבקר היא מתעוררת כאשר פלג גופה התחתון רטוב משתן.  עלי לציין כי הבעלים של מפלדה הם עולים חדשים מארגנטינה, שהעברית אינה שגורה על לשונם.  לצערי - אינני דובר ספרדית, המילים היחידות אותן אני יודע כוטרינר הן - פולגה - פרעושים, גאראפטה - קרציות ורביה - כלבת.  התקשורת עם המשפחה מקבלת מדי פעם סיוע ע"י הבת שדוברת עברית היטב, אך מה לעשות - היא לא גרה בבית.

בקשנו לקבל כוס שתן ממפלדה - השתן נמצא תקין וללא זיהום.  הלקוח לא דיווח על שתיה מרובה. לפי נסיוננו - החלנו לטפל בעזרת חומר המונע דליפת שתן הנקרא PPA.  זאת יש לדעת - בכלבות מעל גיל 8 ומעוקרות (לעיתים מוקדם יותר),  קיימת היחלשות של שריר השוער של שלפוחית השתן ולכן שתן נפלט ללא שליטה.  הבעלים דיווח כי לחומר לא היתה שום השפעה על הכלבה.  במקביל הוא נשאל שנית  האם הכלבה גם שותה יותר ותשובתו היתה חיובית. במקרה כזה אנו כבר חושבים על בעיות פנימיות כגון סוכרת, בעיה כליתית, מחלה הורמונלית הנקראת קושינג, בעית כבד ועוד...

מפלדה עברה מס' בדיקות דם ולא נמצא דבר.  בדרכנו להמשך בדיקות מסובכות ויקרות יותר, זימנתי את ביתו של הלקוח לשיחה.  כאמור, היא דוברת עברית רהוטה.  הסברתי לה את התהיות העולות מהמקרה,  בו איננו מצליחים להסביר את השתיה המרובה.  ואז הסתבר ........  שיום אחד הבת וחברה ריחמו על הכלבה, לקחו את ה PPA, והם עצמם נתנו לכלבה. עד הבקר היא לא פלטה שתן.

בינגו !!.   מסתבר שהאבא לא נתן את התרופה כמו שצריך (וזאת למרות שביררנו איתו מס' פעמים), המידע בדבר השתיה המרובה היה סובייקטיוי מדי - ובקיצור - זמן וכסף רב בוזבז עקב ליקוי בתקשורת.

היום מפלדה בשליטה, היא מקבלת צירוף של שתי תרופות והיא קמה יבשה ונקיה בבוקר.