ד"ר מילגרם

מרפאה לחיות בית     

הרצל 19, נהריה.  טל. 04-9521666

דצמבר 2015 - ואן גוך ננטש במרפאה ??

אם למישהו היה ספק, לא נשכח במרפאה שום ציור של ואן גוך. מה שכן הושאר במרפאה היא חתולה קטועת אוזן ימין שנמצאה כגורה צעירה מאוד (קצת יותר מחודש) לאחר תאונת דרכים.

לפני כ 3 חדשים, הובאה גורת חתולים למרפאה כשהיא סובלת מאוזן מדממת, קטועה, ופציעה בשרש כף יד ימין. נאמר לנו שזוהי תוצאה של תאונת דרכים. עד היום אנו מתקשים להבין איך היא שרדה תאונה אלא אם כן מדובר בדריסה של כלי תחבורה קל, כגון אופניים, אופנוע או קלנועית. הגורה טופלה טיפול בסיסי, והוכנסה לכלוב. היא היתה מבוהלת, ונירתעה מכל נסיון התקרבות מצידנו.  היה ברור שגודלה הננסי יאפשר לה לצאת מבין סורגי הכלוב ולכן חסמנו את הכלוב בקרשים.  הסידור עבד יומיים. ביום השלישי היא נעלמה. 

מי שמכיר את המרפאה יודע, שאי אפשר להתנדף מאזור האשפוז כך סתם. שיערנו די בביטחה שהיא מסתתרת איפשהו באזור הכולל גם את המחסן של החנות השכנה.  הנחנו אוכל, סידרנו ארגז צרכים וחיכינו. ואכן, מדי יום ראינו שתיבת הצרכים משומשת והאוכל נאכל.  עם הזמן כיוונו גם את מצלמת האבטחה על האזור בו היא אמורה להסתובב, ואכן היא נקלטה בעדשת המצלמה.  (תמונות מצורפות). בינתיים נעם החליט שהיא צריכה להקרא ואן גוכה וזה אכן כינויה. 
היא נצפתה גם מארחת חברה לחתולים אחרים שאושפזו.
המצב להיום טוב בהרבה: ואן גוכה מסתובבת בכל המרפאה בחופשיות וכמעט ללא פחד. היא מתחככת (בעיקר באירינה) שיצרה איתה קשר של אמון, ואנו בטוחים שעם הזמן תהפוך לחתולה טובה ונעימה. בעוד כחודש נעקר אותה, ואנו מזמינים את מי שמעוניין ליצור קשר כדי לאמצה.