ד"ר מילגרם

מרפאה לחיות בית     

הרצל 19, נהריה.  טל. 04-9521666

חיי המין של הכלבים

אלישבע היא עולה חדשה ולה כלבה בשם ליידי.   ליידי היא בת כמעט 13.   הן הגיעו אלינו בתחילת החודש עם תלונה שליידי ירדה באכילה ובמשקל, למרות שמגלה התעניינות באוכל.  כשזה מגיע לאכילה, כאן היא נעצרת.   בבדיקה נתגלתה הסיבה די מהר.   תחת החניכיים-שפתיים העליונים של  שורת השיניים השמאלית היתה נפיחות חריפה שסביר להניח שהיא זו המפריעה לכלבה לאכול. מאחר וטיפול אנטיביוטי לא עזר,  החשד שמדובר בסרטן הפך לסביר ביותר ונקבע לליידי ניתוח.

די חששנו מהניתוח  ואף המלצנו לאלישבע לפנות למרכז רפואי גדול כמו בית החולים האוניברסיטאי בבית דגן,  כדי שיפתחו ויסלקו את הגידול, מפני שחששנו מדימומים רבים ואף חוסר יכולת לסגור את הניתוח באופן סביר.   חשבנו שמוטב שמומחה לענין יבצע את הניתוח.  הסברנו לאלישבע את העלויות הכרוכות בטיפול בבית החולים, אך היא סירבה משום שלא תוכל לעמוד בכך כספית.   אלישבע בקשה מאיתנו לערוך את הניתוח תוך התחשבות במחיר  ובידיעה שחלילה יהיו סיבוכים (שהוסברו לה).

הגוש לפני הוצאתו:הגוש בעת הוצאתו:


האיזור לאחר הוצאת הגוש ולפני סגירתו: 

החלטנו לגשת לגוש בצורה העדינה ביותר האפשרית  ולהשאיר רקמה שתוכל לסגור את האזור במקסימום האפשרי.  לשמחתנו, הצלחנו להוציא את הגוש ביחידה אחת, והמעט שנותר נצרב בצורב חשמלי.   נותרה מספיק רקמה על מנת לסגור את האזור כמעט לחלוטין.  יותר מכך - החשש הגדול מדימומים רבים נתבדה,  וליידי עברה את הניתוח ללא איבוד דם כמעט.   הצענו לאלישבע לשלוח את הגוש הסרטני להגדרה במעבדה א היא סירבה, שוב בגלל חסר כספי.

ליידי החלימה לאיטה, תוך אכילת מזון נוזלי בתחילה ובהמשך מזון רך. כיום היא אוכלת כופתיות ונראה שעולה במשקל.