ד"ר מילגרם

מרפאה לחיות בית     

הרצל 19, נהריה.  טל. 04-9521666

נובמבר 2013 - שלא תגידו שלא אמרנו..

לתומר שני כלבים מגזע בולדוג צרפתי. אב ובנו.   מי שמכיר את הגזע יודע שמדובר בכלבים חביבים מאוד ומאוד אנרגטיים.  טוי הוא הצעיר מבין השניים.   טוי נוהג להסתובב במרחב הישוב בו גרה המשפחה.  מה הוא עושה בזמנו החופשי - אף אחד לא יודע.   באחד הימים התקשרה אשתו של תומר וסיפרה שהכלב מתקשה לתת צואה ובנוסף לכך נעלם להם.   הזוג חיפש אותו יומיים עד שהצליחו למצוא אותו דווקא  מתחת לבריכת הפלסטיק בחצר ביתם.

לצערנו הביאו את הכלב תשוש, מיובש במקצת וניכר עליו סבל רב.   בבדיקה - נמצאה חסימה קשה במעיים, בגושים עצומים וקשים במיוחד.  האבחון היה ברור.   טוי אכל הרבה עצמות אותן מצא בעת שיטוט במושב.   העצמות הטחונות הן כמו  החצץ שביציקת בטון,  כאשר המזון הרגיל מהווה כביכול את המלט.   כאשר נוצרת כזאת חסימה,  הכלב מתאמץ להטיל צואה אך אינו יכול. הדבר היחיד שרואים הם נוזלים חומים המופרשים מפי הטבעת.

טוי הורדם ובאמצאות חוקנים מרובים, גירוד אינטסיבי של הגושים באמצעות האצבע הצלחנו לשחרר את המסה העצומה של ה"יציקה"  כעבור כשעה.   אפילו הזעתי. זה היה קשה.

בסיום העבודה צילמנו את אוסף  פיסות העצם שהשתחררו - להמחשה.
טוי מורדם בעת העבודה    


פיסות העצם על רקע לבן  


פיסות העצם בסיום העבודה בצלוחית 

 טוי נקלע למצב די קיצוני ממצבים דומים שאנו רואים מדי פעם.   או בגלל הבעלים או  בגלל הכלב - כאשר הוא אוכל עצמות - לא להתפלא שסיטואציה כזו תתרחש. יש לציין שככל שהכלב מתבגר, ביחוד מגילים 7-8, הסיכון לחסימה כזו גדל, עקב הירידה בתנועתיות המעיים (פריסטלטיקה).