ד"ר מילגרם

מרפאה לחיות בית     

הרצל 19, נהריה.  טל. 04-9521666

מקרה של פעם בחיים - בלי הרבה אמונה לא היה מצליח

בתחילת החודש הגיעה אלינו אישה מבוגרת עם  חתול בתוך קופסת חתולים סטנדרטית כך שמבחוץ לא ראינו דבר.   האישה מספרת שהחתול נלקח למרפאה אחרת לפני כ 3 שבועות עקב כיס מוגלתי (אבסס) בגבו.  היה מאושפז שם שבועיים וחזר הביתה אך מצבו בבית החמיר מאוד.  אין לה את היכולת להתעסק עם זה יותר, היא חולת סרטן ומבקשת להמיתו. במרפאה,  כל מקרה המתה נבחן לגופו.  אנחנו בכלל לא עם אצבע קלה על ההדק, לא לשכוח שלכל אחד יש נשמה ואנו בכלל קטנים  מכדי להבין את מהות המילה "נשמה", לא כל שכן לבטל אותה בהמתה כלאחר יד.
ואז,,,, פתחתנו את הקופסא.  נגלה לחרדתנו מראה זוועתי.  חתול, במצב כמעט מת, כאשר כל גבו רקבון אחד גדול.   לא אפרט כאן את שרשרת הטעויות שנעשו ע"י הרופא שטיפל בו (רשלנות רפואית הנובעת מחוסר ידע וניסיון - ואין בכך כדי להאדיר את שמנו).  תמונות מצורפות,  שלב אחד לאחר שמה שעשו לו, סולק.

היות והגברת אומרת שאין ביכולתה לטפל בו יותר,  והיות ובאמונתנו חשבנו שניתן להציל את החתול, ביקשנו ממנה לתרום סכום מסויים, ופנינו לסיוון כהן (יקירת המרפאה)  לצורך גיוס תרומות נוסף עבורו.
ניגשנו למלאכה בידיעה שהחתול יהיה אצלנו לפחות 3 חדשים. את הטיפול שהחתול קיבל במרפאה לא ניתן להעריך כספית.  זה הרבה מעבר לכך. 
בתחילה, לא ניתן היה לטפל בו ללא הרדמה,  אך כבר אחרי 3-4 ימים משהוסרו הרבה רקמות מתות, הוא התחיל לשתף פעולה, חזר לאכול והתחיל להתחזק.
החתול שהה במרפאה יותר מ 3 חדשים. הסתובב במרפאה כמו מלך, כאשר הפצע בגבו הולך ונסגר.  הוא התחיל להציק לאנשים, ועשה די הרבה בלגן במרפאה. (כמובן שאי אפשר להחזיק חתול בכלוב תקופה כה ארוכה).
כבר לפני סגירת הפצע הסופית החלנו בחיפוש בית עבורו.  ומצאנו.  אוהבת חיות אמיתית ממושב לימן, אנג'ליקה.  הוא הפך להיות יקיר הבית, הזוועה מאחוריו, והנשמה באפו.
היה ארוך, מדהים ומתיש, אבל עשינו זאת.  כל הכבוד לכל מי שלקח חלק !!!
התמונות מהיום השני-שלישי להגעתו
עם אירינה ביום השחרור